Фірма “Ремспецбуд” володіє випробовуваною технологією очищення стічних вод. Наша очисна споруда – один компактний об’єкт, який містить абсолютно все обладнання технологічної лінії (включаючи штучну річку), адміністративні приміщення, гаражі, майстерні тощо. Як результат, очисна споруда потребує невеликої площі ділянки і повністю ізольована від навколишнього середовища.
Заміна в старих очисних спорудах традиційних пристроїв, що постачають повітря системі НПА (Нижньопотоковий аератор), завдяки енергоефективності, за короткий час призведе до повної віддачі інвестиційних витрат, а одночасне застосування занурених біологічних перегородок дозволяє отримати в 2-3 рази більшу пропускну здатність при збереженні тієї ж кубатури.
Архітектура збудованого об’єкту може бути будь-якою, і ми намагаємось не тільки замаскувати призначення об’єкта, але й внести різноманітність в його околиці.
Існуючі Очисні споруди в Польщі
Три ступеня очищення:
1. Механічна частина
Механічний ступінь виконується стандартно, але фірма віддає перевагу найсучаснішим інтегрованим блокам, де в одному компактному обладнанні ефективно видаляються великі забруднення, пісок, жир.
2. Біологічна частина
– Біологічний реактор
Технологічний процес заснований на циркулюючому, самокерованому, гібридному біологічному реакторі, який використовує активний осад в двох формах:
– завислі структури;
– осіла (іммобілізована) біомаса на занурених перепливних біологічних перегородках.
– Вторинний відстійник
Вторинний відстійник є стандартним радіальним відстійником і є центральною частиною реактора. Він служить до розділення суміші стічних вод та осаду, що постачається з реактора. Відокремлений осад рециркулюється до реактора назад, а надлишок осаду відпроваджується на подальшу переробку.
– Гідропоніна лагуна – штучна річка
В посиленій формі гідропонічна лагуна імітує процеси самоочищення, що відбуваються в річках, і спрямований на остаточне очищення та натуралізацію очищених стічних вод до стану, максимально наближеного до гідробіологічної природи приймаючих вод, а також служить важливим буферним резервуаром.
3. Частина обробки осаду
– Зневоднення осаду
Завдяки іммобілізації, осіла на біологічних перегородках біомембрана має значно більшу концентрацію від завислих структур. після від’єднання від поверхні перегородки та змішуванням плаваючим мулом у вторинному відстійнику дає більший вміст сухої маси в надмірному осаді. В багатьох випадках, вже із вторинного відстійника отримано 98% гідратації. Це забезпечує високе загущення в резервуарах надмірного осаду, де здійснюється стандартний процес стабілізації кисню, що є дуже корисним завдяки виведенню анаеробних організмів, які можуть представляти загрозу для людини (паразити) при сільськогосподарському використанні зневодненого мулу.
Осад, отриманий з такого процесу, дуже легко зневоднюється. Використовуючи камеру пресу при застосуванні самого вапна та полімеру можна отримати навіть до 80% сухої маси. Крім того, нанесення вапна до осаду на цьому етапі, елімінує непотрібний вже ступінь гігієнізації, а осад, безпосередньо надається до природного, та навіть на розвиток сільського господарства.
Гібридний реактор:
Гібридний, циркулюючий біологічний реактор – це резервуар активного осаду, працює в безперервному потоці та усередненому коефіцієнті, повторюючи повну послідовність процесу спільного перетворення вуглецю, азоту та фосфору. Кількість циклів (повторень) автоматично регулюється пропорційно до об’єму стоків та складу.
Реактор розділений стінками із біологічних перегородок, які занурені в функціональних зонах, в яких реалізується процес очищення. Це можливо завдяки тому, що осіла біомаса на біологічних перегородках, розміщених впоперек до потоку, являють собою бар’єр – перед бар’єом 2 гр О2/м³ – після переходу через бар’єр 0,2 – 0,3 гр О2/м³.
Функціональні зони реактора:
а) безкиснева;
б) слабокисневі;
б) кисневі.
Циркуляцію в реакторі виконують нижньопотокові аератори (НПА), які гідравлічно функіонують як мамут-насос. Це означає, що їхня циркуляційна здатність пропорційна до кількості повітря, що подається через повітродувки.
Система наповітрювання НПА (Нижньопотоковий аератор):
Це оригінальне рішення, яке, крім основної функції, тобто подачі якомога більшої кількості кисню, також інтенсивно змішує стічні води вертикально (явище турбулентності). Ці пристрої є невід’ємною частиною самокерованої системи процесу в циркуляційній камері біологічного реактора. Функції наповітрювання та змішування дозволяють використовувати НПА у будь-яких системах та технологіях без використання мішалок (класична система з дрібними бульбашками), які, крім споживання додаткової енергії, завжди створюють ризик змішування частинок активного осаду. Правильно спроектована і побудована система аерації, дозволена авторами патентів, гарантує, що навіть при низьких витратах повітря не буде небажаної седиментації осаду в реакторі.
Аератори повністю виготовлені з кислотостійкої сталі. У їх конструкції відсутні рухомі деталі або деталі, які можуть зношуватися будь-яким іншим способом.
Додатковою перевагою використання НПА є усунення мішалок та точне дозування повітря залежно від потреби (кисневі зонди безперервно регулюють роботу повітродувок). Форсунки наших аераторів НПА – це велика перевага, що призводить до економії споживання електроенергії – відсутність регулювання потоку повітря і непотрібне підвищення тиску. Великою перевагою щодо економії електроенергії є форсунки наших аераторів НПА – відсутній натиск повітряного потоку та непотрібний приріст тиску.